Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Wiele osób zapada na poważne schorzenia  czy też ulega poważnym wypadkom komunikacyjnym poprzez co których często traci kończyny górne czy dolne. W tak trudnych chwilach niektórzy ludzie się poddają całkowicie i nie widzą sensu dalszego życia. Podczas gdy dzisiaj na naszym rynku można znaleźć wysokiej jakości protezy, dzięki którym zdołają na nowo radować się życiem.

Jak wybrać dobrą pod każdym względem protezę kończyn?

Utrata kończyn dolnych czy górnych to bardzo ciężkie zdarzenie w życiu każdego człowieka. Na szczęście obecnie na rynku wyrobów medycznych ukazują się nowoczesne protezy rąk a dodatkowo nóg, poprzez które funkcjonowanie jest o wiele prostsze i wygodniejsze.

Kupienie specjalnej protezy umożliwia bez większych problemów uczestniczyć w sporej ilości codziennych a oprócz tego rekreacyjnych czynnościach. Niemniej każda sztuczna ręka powinna być stosownie dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby chorej. W  celu dopasowania odpowiedniego sprzętu  powinien on skontaktować się z doktorem, technikiem ortopedą albo rehabilitantem.

Obecne rodzaje protez do nóg

W obecnych czasach proteza nogi zawiera prawie standardowy element zaopatrzenia z zakresu ortopedii, który to jest rekomendowany tym wszystkim pacjentom u których nastąpiła amputacja nogi.

Proteza kończyny dolnej jest  dopasowywana tylko i wyłącznie dopiero po wygojeniu się kikuta pooperacyjnego. Typ takiej protezy musi być zawsze dokładnie dostosowany do miejsca, w którym nastąpiła amputacja a oprócz tego do stopnia aktywności chorego.

W momencie kiedy dojdzie do amputacji całej stopy lub z większą częścią goleni polecane są takie protezy, które mają połączenie ruchome konkretnych części, które to perfekcyjnie ulepszają funkcjonowanie stawu skokowego. Poprzez takie rozwiązanie każdy chory od nowa dostaje możliwość chodzenia, a bardzo często nawet biegania.

Z kolei amputacja w pobliżu uda jest powiązana z dopasowaniem protezy która będzie wyposażona w specjalny element zastępujący staw kolanowy. Wykorzystywanie takiej protezy umożliwia osobie chorej po wdrożeniu prawidłowej rehabilitacji płynne poruszanie się w codziennym życiu.

Do stworzenia protez wykorzystywane są absolutnie zawsze materiały o olbrzymiej  wytrzymałości, pośród których możemy wymienić: tytan, stal szlachetną a oprócz tego wszystkie inne, mocno zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne.

Dla osób które to niezmiernie zamierzają uprawiać aktywność fizyczną produkowane są specjalistyczne protezy kończyny dolnej, które zawierają sprężyste elementy opracowane z surowców sztucznych oraz dodatkowo włókien węglowych. Tego typu protezy odznaczają się znacznie większą wytrzymałością, poprzez co z powodzeniem wytrzymują wręcz olbrzymie obciążenia dynamiczne.

Proteza Bioniczna  – wygoda, prostota a oprócz tego precyzja

Od jakiegoś czasu na rynku coraz większą sławą radują się innowacyjne, bioniczne protezy do rąk, które to w znacznym stopniu uproszczają funkcjonowanie w życiu codziennym po amputacji kończyny górnej. Z pomocą tej protezy dopuszczalne jest nie tylko wykonywanie zwyczajnych zadań, ale również tych bardziej skomplikowanych.

Tego typu proteza kończyny górnej jest dzisiaj dostępna w różnorakich modelach i jest ona zaprojektowana w taki sposób, że osoba po amputacji znakomicie radzi sobie ze spożywaniem posiłków, noszeniem zakupów, załączeniem światła a oprócz tego pisaniem na klawiaturze komputera.

W każdym jednym palcu tej protezy umieszczony jest osobny napęd, dzięki któremu chory może ze swobodą ruszać ręką a ponadto z łatwością złapać określone rzeczy. Decydując się na zakupienie tego typu protezy, każdy chory może pozwolić sobie na wygodne funkcjonowanie i od nowa cieszyć się życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *