Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Stomia to pojęcie z dziedziny medycyny czasami określane także sztucznym odbytem. To połączenie światła naszego przewodu pokarmowego z naszą skórą. Stomia refundacja Jest tworzona w konkretnym celu. Jej rola polega na dostarczeniu substancji odżywczych do światła przewodu pokarmowego. Jest także używana jako forma alternatywnej drogi dla oprowadzania ludzkiego kału. Stomia refundacja jest podzielona na parę typów.

 

Kolostomia dofinansowanie nfz to bardzo często wybierana opcja. To stomia na jelicie grubym. Stosowanana jest po usunięciu pacjentowi części j. grubego. Pozostała część jelita grubego pacjenta wyprowadzana jest na zewnętrzną powierzchnię brzucha, następnie przyszywana do skóry. W taki właśnie sposób powstaje tzn. odbyt brzuszny, czyli inaczej mówiąc stomia. Kolostomia wykonywana jest w poszczególnych sytuacjach. W dużej liczbie przypadków zabieg wykonywany jest w wypadku pojawienia się wszelkich nowotworów jelita grubego, czy również bardzo poważnych uszkodzeń jamy brzusznej. Niedrożność jelit także jest czasem główną przyczyną kolostomii. Urostomia, jak sama nazwa wskazuje jest to rodzaj stomii w obrębie ukł. moczowego.

 

Gwarantuje ona pacjentowi swobodny odpływ moczu w najpoważniejszych stanach chorobowych. Ten rodzaj stomii stosowany jest głównie w przypadku rozpoznania nowotworów układu moczowego, które to uniemożliwiają chorym swobodne oddawanie moczu. W wypadku urostomii, mocz trafia do worki urostomijne , które mają kraniki do ich opróżniania. Redundacja stomii układu moczowego jest znacznie ograniczona. Narodowy Funduszu Zdrowia na własnej oficjalnej witrynie www opisuje zasady wyposażenia w specjalny sprzęt potrzebny do stomii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *