Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Coraz częściejzamawiamy rozmaite rzeczy w internecie. Kupujemy odzież bądź obuwie, niemniej jednak też sprzęt agd i rtv który jest o wiele tańszy niż ten kupiony w tradycyjnym sklepie. Aby zamówić potrzebne przedmioty, jesteśmy najczęściej poproszeni o utworzenie bezpłatnego konta na stronie sklepu w którym chcemy zrobić zakupy. Niemniej jednak ażeby to zrobić, musimy zaakceptować obowiązujący regulamin takiego sklepu, zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych czy też przesyłanie wszelkich ofert handlowych. Jest to w pewnym sensie podpisanie umowy z sklepem, w którym chcemy zrobić zakupy.

Porady prawne online

W tym miejscu zaczynają pojawiać się prawdziwe schody, bo by dokładnie przeczytać wszelkie strony potrzebowalibyśmy przynajmniej kilku godzin. A wszakże takie zakupy przez internet powinny być łatwe, komfortowe a także szybkie. Jest dokładnie na odwrót. Po pobieżnym przejrzeniu, klikamy na wszelkie zgodya także regulaminy. Tak naprawdę, nie za bardzo wiedząc na co zasadniczo się zgodziliśmy. Tym sposobem możemy trafić na oszustów. Kiedyś osobiście padłam ich ofiarą. Po założeniu konta w sklepie internetowym, pierwszy miesiąc był darmowy, po upływie tego terminu, miały być pobierane stosowne opłaty, chyba że uprzednio zrezygnuję z członkostwa w klubie. Dokładnie tak zrobiłam, przed upływem miesiąca wycofałam się z usług tego sklepu. Przeraźliwie się zdziwiłam, w momencie kiedy po dłuższym czasie, dostałam list z wezwaniem do pilnej zapłaty, wraz z sporymi odsetkami za każdy dodatkowy dzień zwlekania. A następne z ponagleniem. Wpadłam na pomysł, że muszę szczegółowo omówić wzór umowy z prawnikiem. Prawnik doradził mi żebym absolutnie nie płaciła tej kwoty, ponieważ jest to zwyczajne wyłudzenie pieniędzy, nigdzie w umowie nie ma mowy o takich pieniądzach.

 

Miałam wtedy dużo strachu. Od tamtego wydarzenia staram się dokładniej czytać sklepowy regulaminy, a jeżeli coś jest dla mnie nie zrozumiane, po prostu nie tworzę konta na takiej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *