Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Przyszłościowy sprzęt ortopedyczny bardzo ułatwia funkcjonowanie i egzystowanie osobom niepełnosprawnym. Użytkowanie prawidłowo dobranych narzędzi ułatwia ruszanie się a także realizowanie różnych czynności w ciągu dnia. Czym właściwie są ortezy dziecięce? Jakie w rzeczywistości są ich cechy charakterystyczne? Jaki to sprzęt pozwala na przemieszczanie się oraz łatwiejsze trwanie?

 

Ortezy są to niezmiernie wspierające narzędzia dzięki, którym możliwa jest stabilizacja danych stawów, jak również zbyt duże wykorzystywanie ich. Specjalnie zaprojektowane urządzenia są dopasowane do konkretnych partii ciała osoby potrzebującej, jak i pozwolą nam na rozpoczęcie wykonywania sportu czy pozostałych aktywności. Każda orteza posiada wyjątkowe oznaczenia oraz wyznaczona jest do zakładania w konkretnych miejscach. Orteza AFO to wyrób wykonany z myślą o schorzeniach, deformacjach i urazach występujących w obrębie wrażliwego na urazy stawu skokowego, stopy i podudzia. Przemyślana budowa wspomaga nasze stawy w trakcie aktywności, jak i aktywizuje nasze mięśnie do prawidłowego funkcjonowania. Pomiędzy popularnych ortez istnieje możliwość wymienić typy: sztywne i ruchome.

 

Modele ruchome wykorzystuje się zarówno do przemieszczania, jak również aktywności sportowych. Przy użyciu budowy, jaka posiada ruchomy przegub możliwe jest realizowanie ruchu przywodzenia a także odwodzenia stopy. Drugie z rozwiązań gwarantuje stabilność a także nieruchomość, a także jest podporą dla wiotkich rak i nóg, ich wyraźnych niestabilności czy niedowładów. Ortezę AFO stosuje się w przypadkach tj: – poprawianie deformacji stopy – szpotawość, – zabezpiecza stopy pacjenta po zabiegach, – zabezpiecza niestabilność stawu skokowego, i tym podobne. Aby taka orteza, jak najpełniej realizowała określoną funkcję, powinna być dopasowana indywidualnie. Materiał utworzenia powinien być mocny, a naraz wygodny oraz komfortowy w czasie użytkowania. Tymczasem orteza DAFO to dynamiczny stabilizator utrzymujący stopę we prawidłowym położeniu. Używana jest przy schorzeniach stawu skokowego odnoszących się do wszelkich nieutrwalonych deformacji stopy a dodatkowo niestabilności.

 

Ortezy DAFO a także AFO wytwarzane są z bardzo leciutkich materiałów, z przystosowaną osobiście konstrukcją. Powszechnie wykorzystywanym sprzętem do rehabilitacji są również gorsety ortopedyczne. Sprzęty te uniemożliwiają rozprzestrzenianie się występujących deformacji w obrębie kręgosłupa. Podtrzymuje konstrukcję lordoz i kifoz, a także w pewnym sensie zastępuje rolę stabilizujące mięśni. Dzięki zastosowaniu gorsetu jest możliwe prawidłowe rozłożenie wszelkich sił działających na nasze kręgi, jak również wzmocnienie a także stabilizacja łączeń międzykręgowych. Ortopedyczne gorsety polecane są ludziom, które cierpią na: – boczne skrzywienie kręgosłupa – postępująca skoliozę, – nadmierną lordozę,- nadmierną kifozę, Stabilizujący gorset musi być wyprodukowany z indywidualnym uwzględnieniem bardzo wielu czynników takich np. jak: schorzenie, rozmiar, wzrost pacjenta czy szybkość pogłębiania się deformacji oraz choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *