Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Słowiński Park Narodowy położony jest w północnej Polsce nad samym Morzem Bałtyckim, a jego główną atrakcją są ruchome wydmy, unikat przyrody na skalę światową. Niewielu obywateli Polski wie, jak dużym zainteresowaniem cieszą się one wśród przyjezdnych. Nie ma w tym nic dziwnego – wydmy to niesamowita część przyrody. żeby zobaczyć to niezwykłe zjawisko, należy udać się tam na piechotę albo pojechać rowerem, jednak odległość do przebycia wynosi około siedem km (jeśli zaparkujemy na parkingu w Rąbce).
Jeśli więc jesteśmy z małymi dziećmi, lepiej nie porywać się na taki spacer. Na szczęście w trakcie sezonu oferujemy jeszcze jedną opcję, która szczególnie u dzieci wzbudzi zachwyt. Gdy 1-wszy raz wybrałam się z dobrymi przyjaciółmi do miejscowości Łeba, jeden z moich kolegów od razu zdecydował: Wsiadamy w meleks Łeba! Taką podjęliśmy decyzję. Jazda samochodem elektrycznym była sama w sobie przyjemnością dla dzieci, jednakże najlepsze atrakcje były na miejscu. Piękna przyroda, zapierające dech w piersiach piaskowe wydmy, nastrój jak na pustyni. Wielka szkoda, że przemieszczania się wydm nie możemy zaobserwować gołym okiem.
Nieopodal ogromna, właściwie wyludniona plaża. Widoki naprawdę robią niesamowite wrażenie. Ponadto niedaleko znajduje się muzeum wyrzutni rakiet. Przy okazji odkryliśmy, że do muzeum rakiet mamy możliwość dotrzeć również statkiem płynąc przez jezioro Łebsko, jednak tak samo jak przy meleksach, przewozy są organizowane tylko w sezonie. Na 100% następnym razem spróbujemy obyć rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *