Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

W czasach nowego budownictwa oraz coraz to większego rozrostu aglomeracji miejskich, stawia się niezwykły nacisk na ochronę przyrody a także ekologię. Coraz więcej osób w aglomeracjach powoduje wielkie zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Miejska architektura usiłuje wyjść na przeciw wymaganiom nowych mieszkańców a także próbuje ustawiać bloki tak, aby nie zaburzały przepływu powietrza, a ponadto dostarczały bardzo dużo obszarów zielonych dla ludności miasta. Oprócz tego, coraz częściej możemy spotkać się z wielką potrzebą mieszkańców, jaką jest zadbanie o czystość w mieście i ekologię. tego typu nastawienie powoduje, że architekci są zobowiązani zadbać o dużą ilość koszów na odpady segregowane, koszów na odpady po zwierzętach domowych, a oprócz tego głównie bardzo dużą ilość ścieżek dla rowerzystów oraz spacerowiczów. Zatłoczenie w miastach powoduje podwyższoną ilość aut na miejskich drogach, a to skutkuje pojawiającymi się zakorkowanymi drogami w dowolnej części miasta.

Coraz więcej ludzi, usiłuje oszczędzić czas a także przesiada się na inne sposoby przemieszczania się niż samochód. W dużej liczbie przypadków są to tramwaje oraz autobusy, jednak coraz częstszym wyborem są rowery a dodatkowo elektryczne hulajnogi. Jak w sytuacji hulajnóg, nie jest problemem jej złożenie i zapakowanie w futerał a także przenoszenie ze sobą, tak w przypadku roweru, nie nie jest to łatwe. Nie mamy, aby rower złożyć i zabierać go z sobą na uczelnię czy do pracy, w związku z czym stojaki rowerowe są coraz to bardziej pożądane na planie każdego miasta. Powinny mieć swoje miejsce przy każdym większym obiekcie w mieście, oraz dodatkowo powinny posiadać odpowiednią ilość stanowisk. Coraz to częściej możemy spotkać bardzo duże parkingi dla rowerów, jakie wyposażone są w dach, a dodatkowo mają odpowiednie zabezpieczenia przed złodziejami. Jednakże, pomimo coraz większej ilości takowych miejsc, cały czas będziemy mogli zetknąć się z opinią, że nadal ich brakuje, bądź już zbudowane są kiepsko projektowane. Są zbyt małe i znajdują się w nieodpowiednich miejscach, przez co teren zajmowany jest przez motocykle, a nawet samochody.
Powoduje to, że właściciel roweru nie może skorzystać z wyznaczonego dla siebie miejsca a także jest zmuszony szukać alternatywy przy barierkach a także słupkach. Dlatego tak istotne jest, by na planie miasta wyznaczyć odpowiednio położone miejsca dla rowerzystów, jak i odpowiednio je zaprojektować bez szkody dla innych. Miasto zadbało również o osoby, które nie mają własnych środków komunikacji i zbudowało system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty. Ten system funkcjonuje w każdym rozwijającym się mieście, ma wielką ilość sprzętów a ponadto miejsc parkowania, gdzie będziemy mogli po upływie czasu zwrócić rower. Takie miejsca w większości wypadków są zlokalizowane przy przystankach lub w miejscach częściej uczęszczanych jak rynek czy centrum handlowe. Ta inicjatywa, wspiera te osoby, które pragną być ekologiczne, sprawnie przemieszczać się po mieście, lecz nie mają możliwości mieć swojego sprzętu. W dynamicznie rozwijających się ośrodkach miejskich tego typu rozwiązania będą niezbędne na każdej drodze a także przy każdym bloku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *