Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Własna witryna internetowa przedsiębiorstwa to taka wizytówka, która rozchodzi się z niezwykłą prędkością. A jeśli rozchodzi się w pożądanych przez nas kierunkach, ma szansę dotrzeć do olbrzymiej liczby potencjalnych klientów. I właśnie z tej przyczyny nie należy lekceważyć jej ukrytego potencjału. Strona pomaga nam wkroczyć w nowe obszary. Daje o wiele więcej możliwości aniżeli tradycyjna reklama. Nie powinno nas dziwić, iż coraz większa liczba korporacji stawia właśnie na tą formę reklamy. No i wtedy pojawia się pytanie, komu najlepiej zlecić wykonanie naszej strony i ile kosztuje strona internetowa.

 

Wykaz cen stron www to zestawienie, jakie pokazuje, ile czynników wpływa na to, ile za stronę zapłacimy. Różnice techniczne i estetyczne powodują, iż koszty te balansują od 3 aż do parunastu tys. pln. Więc co w rzeczywistości na nie wpływa? Jednym z czynników, decydujących o cenie, jest osoba projektująca stronę. Strony mające podobne parametry mogą różnić się cenowo w zależności od tego, kto je tworzy. Jeżeli jest to projektant , który pracuje na własny koszt, to możemy spodziewać się niższych kosztów. A jeśli jest to profesjonalne studio zajmujące się reklamą – wówczas kwota może być dużo wyższa.

 

Następnym czynnikiem, który decyduje o cenie, jest rodzaj strony internetowej. Trzeba bowiem wiedzieć, że wyróżnia się aktualnie 2 główne typy stron internetowych. Pierwszy to tak zwana strona statyczna. Jej funkcją jest przedstawianie misji, ogólnej oferty, czy danych kontaktowych firmy. Zmian na tego typu stronie internetowej nie można praktycznie wprowadzać samemu. Zamieszczone na niej informacje mają pełnić ogólnie funkcję informacyjną. Drugi rodzaj strony to z kolei strony , które są oparte na tzw. CMS-ie. Ten system umożliwia ciągłeuaktualnienie treści. Toteż ten rodzaj ma charakter dynamiczny i doskonale sprawdza się tam, gdzie bardzo istotne jest aktualizowanie informacji, ażeby ludzie odwiedzający stronę zawsze mogli być na bieżąco. Kolejnym czynnikiem , który decyduje o cenie jest forma.

 

Forma może opierać się na szablonie a wtedy jest z pewnością znacznie tańsza. A może być również wykonana wedle własnego projektu a wówczas kosztuje znacznie więcej. Łącząc ze sobą cechy stron, można stworzyć ich cennik. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe wykonywane przez freelencerów to przeważnie kwota mniej więcej 2500. Jeżeli jednak taką stronę statyczną stworzyć ma profesjonalna firma, wtedy kosztuje ona mniej więcej trzy i pół tysiąca. W sytuacji projektów własnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca i 5000. Jeśli jednakże chodzi o witryny oparte na CMS, to szablony kosztują w granicach od 5.000-7.000 natomiast projekty własne nawet piętnastu tysięcy. To właśnie w tym ostatnim przedziale znajduje się m.in. kwota sklepu online, który musi być dynamiczny. Jedynie wówczas może on nadążyć za zmianami w ofercie a także pozwala użytkownikom na sprawne załatwienie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *