Fotografia Warszawa

Blog dla wielu

Na pewno nie można nie zgodzić się z przysłowiem , które mówi że dobrym obyczajem jest nie pożyczać pieniędzy w ogóle, ale świat ma jak zwykle do dodania własne tzw. trzy grosze i praktycznie nieprawdopodobne jest dziś spotkanie kogokolwiek, kto nie
spotkał w ciągu swojego życia kłopotów związanych z płynnością finansową.
Bez względu na to czy te problemy tyczyły się budżetu domowego czy może firmowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwala na poradzenie sobie z kłopotem jest z całą pewnością pożyczenie brakujących pieniędzy. Bardzo dobrym wyjściem jest pewnie pożyczenie niezbędnej gotówki od znajomych oraz najbliższej rodziny, którzy nie chcieliby w zamian odsetek od kredytu, lecz bywa i tak, iż nie znamy nikogo kto poratowałby nas środkami finansowymi albo po prostu nie lubimy się prosić o gotówkę (niestety pożyczanie od rodziny ma swoje wady). W takim przypadku z poradą przychodzą nam zazwyczaj banki albo instytucje pozabankowe, które za odpowiednią zapłatą (oprocentowanie) dadzą wam potrzebne środki pieniężne.
Uzyskanie kredytu w banku, choć w zasadzie jest dużo tańsze niż get-money.pl – szybkie pożyczki pozabankowe, wymaga od nas jednak posiadania stosunkowo znacznej zdolności kredytowej oraz bardzo dobrej historii dotyczącej spłacania wcześniejszych zobowiązań. Jeśli nie mamy powyższych cech to praktycznie możemy w zasadzie zapomnieć o kredycie w zwykłym banku, który pobiera co prawda mniejsze oprocentowanie, niemniej jednak nie jest skłonny ryzykować. Zupełnie inaczej sprawy wyglądają w sytuacji firm pożyczkowych, dla których stopień ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy niż w przypadku zwykłego banku, co jest jednakże związane z nieco wyższymi odsetkami które będzie trzeba nam zapłacić za udzielenie pożyczki. Rozumie się samo przez się, że nic nie ma za darmo i im większe ryzyko ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje za to wyższego wynagrodzenia. Trzeba mieć bowiem na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie umiała spłacić własnego kredytu i to z tym właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja finansowa , która decyduje się na pożyczenie wam gotówki. Zdarza się jednakże i tak, że w niektórych spółkach pożyczkowych, szczególnie tych , które dysponują większym kapitałem a także dłuższym stażem na rynku, będziemy mieli możliwość otrzymać pożyczkę bez żadnych kosztów ze względu na promowanie firmy. Są tam z pewnością kwotowe ograniczenia a także z reguły powinno się tego typu zobowiązanie spłacić w stosunkowo krótkim czasie (zwykle nie dłużej aniżeli w ciągu 60 dni), niemniej jednak w zamian nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy od danej firmy.
Spółki pożyczkowe też zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową klienta, który chce u nich pożyczyć pieniądze aby spełnić swoje potrzeby, jednak akurat w tym przypadku mamy możliwość pozwolić sobie na nieco gorszą historię kredytową oraz odrobinę gorsze dochody. Ceną za takie podejście do klienta jest całościowy koszt który poniesiemy podczas spłacie naszego zobowiązania, który z pewnością przekroczy 10 % w skali roku, a zazwyczaj dosięgnie również kilkudziesięciu % w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *